14 грудня в Україні відзначається День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС — людей, які ціною свого життя змогли здолати страшну трагедію, що сталася 26 квітня 1986 року.
14 грудня в Україні відзначається День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС — людей, які ціною свого життя змогли здолати страшну трагедію, що сталася 26 квітня 1986 року.
Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС. Цей день пам’яті давно став скорботним нагадуванням всьому людству про важку перемогу над вогнем, який охопив реактор атомної станції.
За роки, що минули , ми всі пройшли складний шлях усвідомлення і переосмислення того величезного комплексу проблем, який пов’язаний з використанням високих і, нерідко, небезпечних технологій. Незмінним залишається лише одне - найглибша повага до людей, які закрили собою світ від атомного лиха, що вирвалося зі зруйнованого четвертого блоку ЧАЕС.
Їхній подвиг неможливо переоцінити – як не можна переоцінити значення того, що вони зробили.
Їхній героїзм, патріотизм і професійна майстерність перевірені часом.
Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварії на ЧАЕС,які пройшли через усі кола ядерного пекла.
Багато з цих людей не дожили до теперішніх днів, задля збереження життя і здоров’я майбутніх поколінь.
Вшановуючи учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, ми віддаємо данину пошани всім ліквідаторам аварії, які врятували нас, своїх нащадків від ядерної небезпеки.
Комунальний заклад ,,Новослобідська публічна бібліотека" та її філії розгорнули виставки - спогади ,,Героям чорнобильцям ", ,,Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить" присвячену Дню вшанування ліквідаторів аварії. Матеріали про Чорнобильську трагедію, які представлені на виставці дозволяють осмислити катастрофу, розкрити правду про ті події, перейнятися людським болем, людськими стражданнями.
З метою згадати про трагедію віку – вибух на ЧАЕС, вшанувати ліквідаторів, виховувати почуття поваги і пам’яті до трагічних сторінок історії України проведено годину - роздум " Жорстока правда Чорнобиля."
Запрошуємо бажаючих відвідати бібліотеки та ознайомитись з інформаційними джерелами, та вшанувати і пам’ятати тих, хто врятував нас.