Лебеді. Людяність та відповідальність.
Часто приходять до нас на сторінку повідомлення про необхідність термінової допомоги тваринам. Тиждень доводиться відписуватися на листи про допомогу лебедям, які сидять на кризі, відповідати на звинувачення у бездіяльності.
Позиція викладена в дописі: https://www.facebook.com/photo?fbid=983876453785081&set=a.467074808798584
Департамент захисту довкілля та природних ресурсів Сумської ОДА підготував схожий допис, мабуть, допекли й їх. Цілий заступник директора з провідним інспектором з охорони природи КЗ СОР "РЛП "Сеймський" їздили в одне з сіл щоб наполохати лебедя, але чомусь забулися сфотографуватися на місці.
Ми цінуємо людяність, з якою ставляться до цих величних птахів. А ще до лелек, пташенят, звіряток. Таке відношення до тварин викликає повагу. Є й інша сторона медалі - лисиць, хижих птахів чомусь люблять менше, буває, що закликають мисливців їх винищити. Отже, людяність, рівність і чесність - філософська категорії. Тому розглянемо більш конкретні категорії - повноваження та відповідальність.
А ні ми, а ні Департамент, а ні КЗ СОР не мають можливостей в більшості випадків допомогти конкретній тварині. Тому прохання не ображатися, коли на ваші звернення відмовляють.
Більше того, найвідоміші притулки для тварин нам неодноразово відмовляли у тому, щоб прийняти травмованих тварин. Ми їм вдячні за відвертість, а ще за поради.
А що в Сумській області? Наприклад, у таємничих зубрів, яких ніхто не бачив, є серйозні покровителі й їм зерна й всього чого душа забажає, а лебедям, які ось-ось, посеред села на льоду допомагати ніхто не поспішає. Виявляється, у зубрів статус інший - найбільша тварина України у Червоній книзі, потребує серйозного піклування. Лебеді лише в останні 10 років поширили свій ареал в нашому краї. Звичайно, що можна б передбачити в Сумській області якийсь притулок для тварин і навчати студентів ветеринарній практиці, зробити цікаву туристичну атракцію. Це частина повноважень Департаменту екології Сумської ОДА - вирішити проблему комплексно. Звісно, що для цього потрібен час і організаційні зусилля, допомога з держбюджету.
КЗ СОР "РЛП "Сеймський" теж не набігаються по всій території. Критику вони звикли приймати тихо мовчки. Їх там купка, без належних повноважень і засобів. Зустріч з тим лебедем, якого наполохали під Путивлем, навіть не зафотографували. Хтось цікавився подальшою долею птаха, який зник у невідомому напрямку? Де він? Замерз у полі, чи переляканий заплутався у дротах? До адміністрації РЛП у нас маса претензій, але в даному випадку хотілося б побажати їм чітко визначити свою позицію та порядок дій в таких випадках і не посоромитися оприлюднити її.
Тому прохання до читачів нашої сторінки. Зважити на свої й чужі можливості й відповідально віднестися до прохань допомогти тваринам. Не соромтеся брати відповідальність на себе. Коментарі відкриті - нам корисна Ваша думка.