Новослобідська громада
Конотопський район Сумської області

Звіт про роботу Комунальної установи «Новослобідський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Новослобідської сільської ради Конотопського району Сумської області у 2024 році

Дата: 21.01.2025 08:40
Кількість переглядів: 35

Фото без опису👉🏼Основною метою діяльності КУ «Новослобідський ЦПРПП» у 2024 році було забезпечення безперервного професійного розвитку педагогічних працівників в умовах воєнного стану та безпекової ситуації в громаді, а також сприяння впровадженню інноваційних освітніх технологій в освітній процес закладів загальної середньої освіти, зокрема в умовах дистанційного навчання.


Ключовими напрями роботи у 2024 році центру профрозитку були:
· Інформаційно-методичне забезпечення.
· Індивідуальна підтримка педагогів.
· Психологічна підтримка.
· Супровід реформування загальної середньої освіти та впровадження Нової української школи.
Діяльність Центру у 2024 році
Підтримка професійного розвитку педагогів є головним завданням центрів професійного розвитку. Зважаючи на обмежені можливості очних зустрічей, Новослобідський центр професійного розвитку педагогів організував роботу з використанням дистанційних технологій.
Протягом 2024 року в онлайн-форматі для педагогів було:
· проведено Зимову та Літню школи;
· організовано онлайн-методичний флешмоб «Золоте зерно освіти»;
· проведено 23 онлайн-заходи (порадники, студії, навчання, майстер-класи тощо);
· підготовлено 25 кейсів, 4 візуалізації та інші методичні матеріали;
· надано 62 індивідуальні консультації.
У рамках супроводу реформування загальної середньої освіти та впровадження Нової української школи протягом 2024 року Новослобідський ЦПРПП реалізовував проєкти всеукраїнського, обласного та локального рівнів. У межах локального проєкту «Учу навчаючись» для підтримки педагогів 5–9 класів у впровадженні НУШ було проведено вебінари, онлайн-тренінги та комунікації за темами: «Мультимедійна презентація: носій інформації чи помічник у професійному зростанні», «Розвиваємо в дитини розуміння прочитаного», «Що таке стрес? Що ми відчуваємо?», «Формування цінностей у дітей дошкільного віку під час ігрової активності», «Сучасний урок: використовуємо компетентнісно орієнтовані/автентичні завдання», «Оцінюємо за новим Державним стандартом базової середньої освіти: що? як? навіщо?» та інші.
Протягом року двічі на місяць проводилися методичні дні для шкільних психологів та соціальних педагогів, де обговорювалися проблемні питання та визначалися напрями подальшої роботи.
З метою психологічної підтримки педагогів КУ «Новослобідський ЦПРПП» протягом року реалізовував всеукраїнський проєкт «ТИ ЯК?» та обласний проєкт «Завжди поруч». У рамках цих проєктів було підготовлено та розміщено на вебсайті установи та в соціальній мережі Facebook 19 власних візуалізацій та інформаційні матеріали проєкту «ТИ ЯК?». Для навчання педагогів практикам самозбереження та самодопомоги протягом року організовано 8 ресурсних зустрічей із залученням І. Полілуєвої, кандидата психологічних наук, старшого викладача кафедри педагогіки, психології, соціальної роботи та менеджменту Глухівського національного педагогічного університету ім. О. Довженка.
Різними формами роботи було охоплено всіх педагогів закладів загальної середньої освіти Новослобідської сільської ради.
Участь у проєктах та співпраця
Протягом 2024 року працівники центру професійного розвитку педагогічних працівників взяли участь в українсько-польському проєкті «Травма. Стрес. Емоції» та, за підтримки Міжнародної організації HIBUKI THERAPY, у Міжнародному проєкті для дітей України «Я – твій Хібукі 3.0».
З метою забезпечення належного рівня супроводу професійного розвитку педагогічних працівників КУ «Новослобідський ЦПРПП» налагодив тісну співпрацю із Сумським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти, Глухівським національним педагогічним університетом ім. О. Довженка, Управлінням державної служби якості освіти в Сумській області, навчально-методичним центром психологічної служби СОІППО. У 2024 році підписано угоди про співпрацю з управлінням освіти, молоді, спорту, культури та туризму Буринської міської ради, КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Білопільської міської ради. У рамках угод до заходів, які проводив КУ «Новослобідський ЦПРПП», залучалися експерти у галузі освіти для проведення консультацій.
Участь у конференціях та семінарах
З метою обміну досвідом працівники центру професійного розвитку разом із педагогами закладів освіти Новослобідської територіальної громади брали участь у конференціях та семінарах обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів, де представляли власний досвід роботи. Зокрема, 12 педагогів стали учасниками:
· Всеукраїнської науково-практичної конференції «Відновлення країни й згуртованість суспільства: виклики, проблеми, перспективи» (м. Київ, жовтень 2024 року);
· ІІ Всеукраїнського науково-практичного семінару «Компетентнісний підхід в освіті: теорія та практика» (м. Глухів, листопад 2024 року);
· ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Початкова освіта в парадигмі Нової української школи: виклики часу» (м. Глухів, квітень 2024 року).
Досвід роботи КУ «Новослобідський ЦПРПП» з проблеми розвитку резильєнтності у педагогів під час війни було представлено в журналі EUROPEAN HUMANITIES STUDIES: State and Society (Польща). З метою підвищення власного професійного рівня протягом 2024 року працівники центру профрозвитку пройшли навчання з питань: «Діяльнісний підхід у початковій школі в реаліях сьогодення», «Тиша. Спокій. Рівновага», «Особливості консультування клієнтів з материнською травмою», «Підготовка надавачів послуг з професійної підтримки та допомоги педагогічним працівникам. Здійснення супервізії», «Арт-терапія в роботі з ПТСР у дітей», «Робота з ПТСР в умовах воєнного часу», «Робота з дітьми з особливими освітніми потребами», «Теоретико-методологічне використання терапевтичної методики Хібукі-терапія в роботі з дитячою травмою» тощо.
У червні 2024 року було проведено онлайн-опитування педагогів щодо якості надання послуг КУ «Новослобідський ЦПРПП» з метою визначення ефективності роботи установи та виявлення потреб педагогів з питань впровадження новітніх технологій навчання та виховання. Аналіз результатів показав, що консультації були повними, інформативними та задовольняли потреби педагогів. Підвищилася активність педагогів щодо участі в онлайн-заходах, незважаючи на проблеми з інтернетом та електроенергією. Участь у кожному заході брали від 50% до 100% педагогів (залежно від категорії).
Інформаційна діяльність
Для інформування педагогічних працівників та жителів громади протягом року функціонував вебсайт центру, де було розміщено 46 інформаційних матеріалів та візуалізацій, постійно оновлювалися розділи «Нормативне забезпечення», «Індивідуальна освітня траєкторія професійного розвитку педагога», «Працюємо під час війни» та «Психологічна допомога». Для полегшення пошуку створено тематичні Padlet-дошки («2024/202 навчальний рік», «Календар практичного психолога», «Барвиста семантика» тощо), бази даних програм підвищення кваліфікації та інші корисні ресурси для педагогів.
Протягом першого півріччя онлайн працював коворкінг-центр для педагогів-інтернів та їхніх наставників, де обговорюються питання професійного розвитку молодих педагогів.
Вектори роботи центру професійного розвитку педагогів на 2025 рік
У 2025 році КУ «Новослобідський ЦПРПП» реалізовуватиме стратегію підвищення професійного рівня педагогічних працівників Новослобідської сільської ради, формуванням у них сучасної професійної культури, здатну забезпечити якісну освіту для всіх учнів громади в умовах модернізації освіти під час воєнного стану.
Основними векторами в роботі КУ «Новослобідський ЦПРПП» стане:
- Підвищення кваліфікації педагогів. Консультування, супервізія, розробка індивідуальних траєкторій розвитку.
- Підтримка в умовах війни. Психологічна допомога, адаптація до нових реалій освіти.
- Впровадження інновацій. Розробка та апробація нових методів навчання, використання сучасних технологій.
- Створення професійної спільноти педагогів закладів загальної середньої освіти Новослобідської територіальної громади. Обмін досвідом, координація діяльності педагогів.
- Розвиток інформаційного середовища. Формування бази знань, веб-ресурсів для педагогів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи подобається вам наш сайт?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь