Новослобідська громада
Конотопський район Сумської області

Чому в лісі не можна збирати повалену деревину, гілля та сухостій Згідно з Лісовим кодексом України, мертві, сухі та повалені дерева чи їхні частини, які через буревій, сніголам та вітер лежать на поверхні ґрунту – це лісові ресурси, які належать дер

Дата: 28.01.2025 08:39
Кількість переглядів: 24

Чому в лісі не можна збирати повалену деревину, гілля та сухостій

Згідно з Лісовим кодексом України, мертві, сухі та повалені дерева чи їхні частини, які через буревій, сніголам та вітер лежать на поверхні ґрунту – це лісові ресурси, які належать державі. Заготівля деревини чи другорядних лісоматеріалів належать до спеціального використання лісових ресурсів. Для цього необхідно попередньо отримати лісорубний квиток — спеціальний дозвіл на використання лісових ресурсів. На визначених ділянках можуть використовуватися лише ті лісові ресурси й лише в тому об’ємі, що передбачені лісорубним квитком. Тому не важливо яку деревину ви хочете заготовити і для яких потреб, якщо немає лісорубного квитка — це порушення лісового законодавства та вважається незаконною рубкою.

Чи є покарання за незаконне збирання дров

Покарання за незаконне збирання дров у лісі передбачене в Кодексі України про адміністративні порушення. Так, згідно зі статтею 64 КУпАП порушення встановленого порядку використання лісосічного фонду, заготівлі і вивезення деревини, заготівлі живиці тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від шести до чотирнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від десяти до шістнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до статті 65 КУпАП незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка, тобто дерев, які ще ростуть, може загрожувати штрафом для громадян від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та для посадових осіб - від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Існує ще повторне покарання: якщо громадянин протягом року знову порушить цей закон, розмір штрафу зросте на громадян від шістдесяти до дев’яноста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від шестисот до дев’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Варто запам'ятати: статтю 65-1 КУпАП знищення або пошкодження полезахисних смуг та захисних лісових насаджень тягне за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до сорока п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від шістдесяти до дев’яноста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, та статтю 66 КУпАП знищення або пошкодження підросту в лісах - штраф на громадян від трьох до шести неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від семи до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також притягнути до відповідальності за збирання гілля можуть згідно зі статтею 246 Кримінального кодексу України — незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу. Тобто якщо збирання громадянами сухостою, відмерлих гілок чи інших частин дерева на території лісового фонду кваліфікують як незаконну порубку дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяло істотну шкоду, такі дії караються штрафом від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або апробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк. Все залежатиме від рішення суду.

Утім збирати трав’янисті рослини, гриби, ягоди, горіхи чи квіти — можна і для цього не потрібно отримувати окремий дозвіл. Але наразі майже на всій території України діє заборона відвідування лісів, яка встановлена з початку повномасштабного вторгнення задля безпеки громадян.

Тому! Шановні громадяни, пам’ятайте, що не знання законів не звільняє вас від відповідальності.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи подобається вам наш сайт?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь