Новослобідська громада
Конотопський район Сумської області

Вимоги щодо подвірного забою тварин

Дата: 06.02.2025 14:45
Кількість переглядів: 31

Вимоги щодо подвірного забою тварин

Подвірний забій тварин – це традиційний спосіб отримання м'яса для особистого споживання, який широко поширений у сільській місцевості України. Однак, навіть у таких умовах, забій тварин повинен відповідати певним законодавчим нормам, спрямованим на забезпечення безпеки харчових продуктів, гуманного поводження з тваринами та дотримання санітарних вимог.

Закон України «Про основні принципи та вимоги до безпечності харчових продуктів» встановлює чіткі правила для виробництва, обігу та споживання харчових продуктів. Одним з важливих аспектів цього закону є регулювання процесу забою тварин, зокрема, і подвірного забою.

Основні вимоги до подвірного забою:

Незважаючи на загальну тенденцію до проведення забою тварин на спеціалізованих підприємствах, в Україні все ще дозволяється подвірний забій, але за певних умов. З метою забезпечення безпечності харчових продуктів, до такого виду забою застосовуються певні вимоги. М'ясо, отримане в результаті подвірного забою, призначене перш за все для власного споживання.

Згідно законодавства із 1 січня 2025 року продукти, отримані в результаті забою не на бойні, що має експлуатаційний дозвіл, можуть використовуватися виключно для власного споживання або реалізації на агропромисловому ринку кінцевому споживачу в межах 50 кілометрів від місця забою або в області, в якій він здійснений.

Обов'язковий передзабійний огляд: тварина має бути клінічно здоровою, без ознак захворювань. За результатами огляду видається ветеринарний документ. Забій тварин без ветеринарного документа заборонено. Забій тварин без попереднього ветеринарного огляду може мати серйозні наслідки для здоров'я людей.

Обов'язковий післязабійний огляд: проводять державні ветеринарні інспектори або уповноважені ветеринари для оцінки придатності м'яса до споживання.

Умови забою: Місце забою має бути обладнане таким чином, щоб уникнути забруднення м'яса, використовувані інструменти мають бути чистими та продезінфікованими. Дозволяється проводити забій парнокопитних та інших копитних тварин, за умови що вони отримані від ідентифікованих сільськогосподарських тварин відповідно до вимог законодавства про ідентифікацію та реєстрацію тварин.

Також існують обмеження щодо кількості забитих тварин, зокрема: парнокопитні та інші копитні тварини - не більше 3 голів на тиждень, птахи та кролі - не більше 5 голів на день.

Дотримання цих вимог дозволяє уникнути потрапляння на стіл споживачів зараженого м'яса, що може призвести до харчових отруєнь та інших захворювань та запобігає поширенню інфекційних хвороб серед тварин.

Порушення вимог до подвірного забою тягне за собою адміністративну відповідальність. Крім того, споживання м'яса, отриманого в результаті такого забою, може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям споживачів.

Якщо плануєте забій великої кількості тварин або хочете реалізувати м'ясо на великих ринках, краще звернутися до спеціалізованих боєнь, які мають експлуатаційний дозвіл.

Подвірний забій в Україні дозволений, але супроводжується значними обмеженнями. Ці обмеження введені з метою забезпечення безпеки харчових продуктів. Перед тим, як здійснювати забій тварини на власному подвір'ї, необхідно ретельно ознайомитися з усіма вимогами законодавства та проконсультуватися з ветеринарним лікарем.Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи подобається вам наш сайт?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь