«Діалог влади та бізнесу»: у рамках розширеного засідання національної платформи представникам регіонального бізнесу презентовано цифрову аналітичну платформу «Пульс» та нові інструменти взаємодії між владою та бізнесом.
«Діалог влади та бізнесу»: у рамках розширеного засідання національної платформи представникам регіонального бізнесу презентовано цифрову аналітичну платформу «Пульс» та нові інструменти взаємодії між владою та бізнесом.
За дорученням начальника Сумської ОВА Володимира АРТЮХА участь у засіданні від Сумщини взяв перший заступник начальника Сумської ОВА Тарас САВЧЕНКО. Також до засідання долучились представники бізнесу, податківці та представники Департаменту міжнародного співробітництва та економічного розвитку Сумської ОДА
Як зазначив Заступник Керівника Офісу Президента Віктор МИКИТА, Національна Платформа «Діалог влади та бізнесу», створена у 2024 році за ініціативи Глави держави Володимира ЗЕЛЕНСЬКОГО, є важливою складовою державної політики «Зроблено в Україні».
Вона була створена для оперативного вирішення проблемних питань підприємців у кожному конкретному регіоні та територіальній громаді. Головним завданням ініціативи є: підтримка бізнесу, покращення економічного та інвестиційного клімату в регіонах, збільшення кількості нових підприємств та розширення існуючих виробництв, покращення динаміки податкових надходжень до місцевих бюджетів тощо.
За шість місяців роботи Національної Платформи в 24 регіонах проведено понад 500 засідань, залучено більше ніж 45 тисяч підприємців та 10 тисяч представників органів влади й експертів різного рівня.
«Результатом ефективної роботи платформи та налагодженої комунікації є динаміка росту надходжень до місцевих бюджетів. Маємо позитивну динаміку приросту надходжень майже у кожному регіоні. По країні показник приросту доходів місцевих бюджетів сягає 24%, що є беззаперечним успіхом регіонів та країни в цілому, тим паче в умовах війни. Усе це стало можливим завдяки кожному бізнесу, кожному підприємцю, який у цей складний час довіряє владі на місцях, чесно сплачує податки, створює нові робочі місця та вірить у майбутнє країни», – прокоментував Віктор Микита.
Крім того, він наголосив, що Керівник Офісу Президента України Андрій ЄРМАК ініціював розширення та удосконалення роботи Ради з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану при Президентові України шляхом збільшення кількості підприємців у ній, залучення представників Уряду, а також створення секретаріату. Це прискорить розв’язання актуальних питань та захистить бізнес від тиску на нього.
Посадовець підкреслив, що аналітична платформа «Пульс» та всі інші інструменти взаємодії між владою та бізнесом є продовженням роботи із формування пакету ефективних рішень для покращення роботи підприємництва у кожному регіоні країни.
Можливості платформи «Пульс» на онлайн-зустрічі презентував присутнім заступник міністра економіки з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександр ЦИБОРТ.
«Мета платформи – створити єдиний цифровий інструмент для прозорих відносин між державою та бізнесом для підвищення якості державних послуг. Саме на цій платформі ви можете залишати пропозиції, скарги чи відгуки про досвід взаємодії із державною. Вже сьогодні на Пульс кожен підприємець може поставити оцінку послугам і звернутися за допомогою у вирішенні проблеми чи надати свою пропозицію», – розповів посадовець.
Платформа для звернень має зручну верифікацію – через банк ID або Дія.Підпис. Ці звернення спрямовуються до Урядового контактного центру, де обробляються як звернення громадянина.
За його словами, сьогодні важливим є інтеграція «Пульсу» з Державною податковою службою, що є успішним кроком для цифрової трансформації в цілому і подальшої інтеграції в державні сервіси. У планах – інтегрувати «Пульс» до більшості державних послуг, щоб була можливість надати миттєву оцінку більшості державних сервісів.
Перейти на платформу «Пульс» можна за посиланням: https://pulse.gov.ua/.
Про інтеграцію платформи «Пульс» з Державною податковою службою повідомив Голова Державної податкової служби України Руслан КРАВЧЕНКО.
Саме податкова система стала першим державним органом, який доєднався до даної програми і зараз прагне отримувати фідбек від бізнесу для удосконалення подальшої роботи.
Про історію створення та головні завдання платформи «Пульс» розповіли представники Ради з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану при Президентові України.
Віктор Микита наголосив, що для налагодження ефективної роботи та зворотнього зв'язку щотижневі зустрічі із бізнесом проводяться на базі ОВА, а фітбек на платформі «Пульс» кожен може залишати у зручній періодичності. Він закликав представників бізнес-середовища активно використовувати існуючі інструменти комунікації національної платформи «Діалог влади та бізнесу» та аналітичної платформи «Пульс» задля спільного розвитку.
Перший заступник начальника Сумської ОВА Тарас Савченко підкреслив що презентована платформа «Пульс» є справді важливою для бізнесу в цілому в Україні та Сумщини зокрема.
«По-перше, ця платформа дає бізнесу прямий канал взаємозв'язку з центральними органами влади. Використовуючи цей цифровий інструмент, будь-який представник бізнесу – від невеликого ФОПу до великого підприємства – може оцінити бізнес-клімат та діяльність будь-якого Міністерства чи відомства, надати свої пропозиції і рекомендації. Тому це чіткий і прямий канал зв'язку. По-друге, ця платформа важлива для центральних органів влади для прийняття обґрунтованих рішень щодо управління економічними процесами. По-третє, це непоганий інструмент для самоаналізу для обласних військових адміністрацій і для Міністерств, оскільки на платформі чітко видно, яку оцінку дав бізнес під час зворотного зв'язку, який є фітбек. І це можливість для вдосконалення проведення комунікації з бізнесом.
Підприємиця Тетяна КУПРІЙЧУК зазначила, що під час презентації програми «Пульс» дізналася про можливість напряму спілкуватися з вищими органами влади, податковими органами, іншими інстанціями, давати оцінку, пропозиції щодо покращення можливостей для бізнесу.
«Це дуже важливо для нас, коли немає заангажованості, перепон між нами і владою», – підкреслила вона.
Зацікавила ця платформа і для директора з продажу ТОВ «ГУАЛАПАК УКРАЇНА Олександра Мінченка: «Я згоден з тим, що вимірювати показники потрібно. Поки вищі органи влади не знають, який рівень має кожен регіон, важко зробити якийсь висновок. Коли буде зібрана аналітична інформація по кожному регіону, я впевнений, що будуть певні рішення».
Насамкінець Тарас Савченко ще раз подякував бізнесу Сумщини, який, попри будь-які обставини, на четвертий рік війни, залишається на території нашого регіону, працює, сплачує податки, дає робочі місця.
«Саме з таким бізнесом ми будемо відновлювати Сумщину і зробимо її успішною», – підкреслив перший заступник начальника Сумської ОВА.
Запрошуємо підприємців Сумщини долучатися до зустрічей в рамках платформи «Діалог влади з бізнесом», заповнивши форму за посиланням: https://forms.gle/nmh91Gg5dEqFzg2W6.