Що таке гендерні стереотипи та як із ними боротися?
Гендерні стереотипи — це стійкі, стереотипні уявлення суспільства щодо того, якими мають, або, навпаки, не мають бути представники того або іншого гендеру — жінки та чоловіки.
Будь-які гендерні стереотипи – це погано, тому що вони обмежують. Вони узагальнюють і рівняють всіх під одну гребінку, а це неправильно, тому що не всі чоловіки хочуть бути керівниками і годувальниками. Вони так само можуть хотіти приділяти більше часу своїй сім’ї.
Ще одним стереотипним уявленням в суспільстві є те, що жінки мають бути ніжними та тендітними, а чоловіки — сильними та не повинні публічно проявляти емоції, плакати.
Є також і окрема категорія стереотипів, які стосуються зовнішніх проявів “чоловічності” або “жіночності”. Це, наприклад, уявлення про те, що дівчата мають любити рожевий колір та носять одяг із блискітками або бантами, в той час, як хлопчиків традиційно вдягають у сині, блакитні кольори стриманих фасонів.
Як же боротися з гендерними стереотипами?
Передусім – це виховання дітей. Старше покоління ми навряд чи перевиховаємо, а от не “напихати” дітей цими стереотипами можемо. Не керуватися при виборі одягу, хобі, спортивних секцій тощо уявленнями про те, що з цього жіноче, а що – чоловіче.
Ще одним зі способів подолати будь-які стереотипи — продемонструвати зворотнє на конкретних прикладах. Показати, що жінки так само можуть бути сильними та утримувати родину, а чоловіки — йти у декретну відпустку по догляду за дітьми замість своїх дружин. Демонструвати це можна на будь-якому рівні: як на рівні розмов на кухні з друзями, так і через публічні заходи та інформаційні кампанії.
І на сьогодні для успішної євроінтеграції нам дуже потрібно поступово позбуватись гендерних стереотипів та працювати над усуненням гендерних відмінностей.