❗#До_Дня_нюху 🗣️❗
10 цікавих фактів про нюх:
Люди можуть розрізняти не менше 1 трлн. різних запахів. Хоча точна кількість невизначена, однак у 2014 р. вчені повідомили, що люди можуть ідентифікувати щонайменше 1 трлн. різних запахів. Однак, фактичне число може бути значно вищим завдяки 10 млн. нюхових рецепторів у кожному носі.
Нюхові клітини оновлюються кожні 30–60 днів. Нюх – це єдиний черепний нерв (нерви, що починаються у головному мозку та контролюють функції організму, у т. ч. рух очей, слух, смак та зір), який може відновлюватися.
Кожен із нас пахне трохи по-різному. Наш власний запах є індивідуальним та унікальним. Те, як ми пахнемо, походить від тих самих генів, які визначають тип тканини нашого тіла.
Нюх – це найдавніше відчуття. Хемодетекція – це виявлення хім. речовин, пов'язаних із запахом або смаком. Навіть 1-клітинна тварина здатна визначати хім. склад довкілля.
У жінок нюх кращий, аніж у чоловіків.
Собаки (220 млн. клітин) мають майже в 44 р. більше нюхових клітин, ніж люди (5-6 млн. клітин).
Втрата нюху може сигналізувати про майбутні захворювання. Зниження нюху може бути ранньою ознакою хвороб Альцгеймера або Паркінсона.
У підлітковому віці (18-19 р.) ми найкраще відчуваємо запахи. Після цього періоду наш нюх поступово погіршується.
Під час вагітності нюх жінки загострюється і стає надчутливим. Вважається, що загострення нюху може бути причиною потягу вагітних до дивної їжі.
Ми можемо відчувати запахи ще до народження. Нюх – це перше відчуття, що розвивається, і ненароджені діти насолоджуються повністю сформованим і функціонуючим нюхом.
Під час сну ми повністю відключаємо відчуття нашого нюху.
Хороші запахи роблять нас щасливими. Якщо ми нюхаємо щось приємне, це може вплинути на мозок і допомагає підняти наш настрій.