До уваги суб'єктів декларування
Після подачі декларацій у публічній частині Реєстру декларацій біля окремих декларацій з’явилась позначка “Декларація пройшла автоматизовану перевірку”.
НАЗК роз’яснює, що це означає та чому не всі декларанти отримали такі повідомлення
Перш за все, перевірте електронну пошту та персональний кабінет Реєстру декларацій. Саме в ньому декларант може ознайомитись з довідкою за результатами автоматизованої перевірки декларації, вона не підлягає оприлюдненню на відміну від довідки про результати проведення повної перевірки декларації.
Якщо ви отримали довідку, то це означає, що порівнянням даних, зазначених у декларації та реєстрах, а також застосуванням певних правил і формул в автоматизований спосіб у декларації не встановлено ознак недостовірних відомостей (понад 100 прожиткових мінімумів (ПМ), для декларації за 2024 рік - це розбіжності на загальну суму не більше 302 800 грн), ознак конфлікту інтересів, незаконного збагачення або необґрунтованості активів. Проте, сам факт отримання такої довідки не означає, що декларація пройшла повну перевірку.
При цьому у довідці зазначаються лише ті об’єкти декларування, щодо яких встановлено невідповідності.
Через особливості зазначення окремих відомостей у реєстрах — написання назв вулиць, населених пунктів, транспортних засобів, використання різних символів, пропусків тощо, у довідці такі відомості можуть відображатись як невідповідність даних. Проте, це не є помилкою.
Якщо декларант вказав у декларації об'єкт, якого немає в реєстрі, то в довідці зазначається “Дані в реєстрі відсутні”. Якщо ж у реєстрах є інформація про об’єкт, який підлягає декларуванню, але він не зазначений у декларації, у довідці наводиться вся наявна інформація про нього. Через різні варіанти написання даних у декларації та реєстрі може бути вказано, що об’єкт відсутній у декларації. За наявності невідповідностей у реєстрах вказувати дані з правовстановлюючих документів.
Якщо за результатами порівняння даних виявлено розбіжності у грошовому вираженні — для кожного об’єкта розраховується різниця між такими даними. Після кожного розділу декларації зазначаються ознаки неточностей і загальна сума невідповідностей по всьому розділу. Усі виявлені під час проведення автоматизованої перевірки декларації розбіжності додаються і загальна їх сума зазначається у “Висновках” довідки. Крім того, у довідці також можуть відображатися застереження до розділів 12-1 (про банківські установи), 13 (фінансові зобов’язання), 14 (видатки та правочини), 15 (щодо сумісництва) декларації.