07:20 11.05.2023
Новини
На початок 2022 року Україна посідала одне з перших місць серед країн Європейського регіону за кількістю людей, які живуть з ВІЛ. За оціночними даними мова про понад 244 000 людей, і майже 30% з них не знають про свій ВІЛ-статус”, — зазначає завідувачка відділу управління та протидії ВІЛ-інфекції Центр громадського здоров’я України Larisa Getman.
Якщо у медичному закладі у вас вимагають кошти за оплату медичної послуги – перш за все поцікавтеся, а чи не закуповує її для вас НСЗУ Національна служба здоров'я України. Бо в закладах, які законтрактовані з НСЗУ, ви не повинні купувати ані оглядові набори, ані бинт та спирт, ані контрастну речовину для КТ – за все це уже заплатила держава, щоби забезпечити вас якісною і доступною послугою.
07:17 11.05.2023
- підтримки миру та територіальної цілісності України;
07:17 11.05.2023
Постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 року № 341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення» в Україні (для виробників, оптових постачальників, закладів роздрібної торгівлі) запроваджено державне регулювання цін шляхом обов’язкового попереднього декларування зміни (підвищення) цін на наступні товари: крупа гречана, цукор-пісок, борошно пшеничне вищого сорту, макаронні вироби вітчизняного виробництва (вермішель з борошна пшеничного вищого сорту), молоко пастеризоване жирністю 2,5 відсотка (у плівці), хліб житньо-пшеничний, яйця курячі категорії С1, птиця (тушка куряча), вода мінеральна негазована, масло вершкове жирністю 72,5 відсотка, бензин марки А-92 та А-95, дизельне пальне, батон, олія соняшникова, окремі лікарські засоби.
11:46 10.05.2023
Cтихійні звалища: шкода для довкілля і здоров’я
Майже всі продукти, які ми купуємо в торговельних закладах, мають кілька шарів пакування, виготовленого із синтетичних полімерних матеріалів. Така кількість відходів призводить до зростання кількості побутового сміття, яке люди часто скидають до лісів, посадок, ярів, балок. Найбільше несанкціонованих звалищ утворюється у приватному секторі міст, в селах, де через відсутність належної системи збору твердих побутових відходів (ТПВ) щорічно утворюються стихійні звалища. Такі дії є неприпустимими, оскільки звалища є серйозним джерелом забруднення ґрунтів, повітряного і водного середовища. Жоден із таких самовільно створених пунктів скидання відходів не обладнаний відповідним чином, тож продукти гниття і розпаду потрапляють у ґрунт і ґрунтові води, які є джерелом водопостачання для населення. Температура гниття подекуди настільки висока, що часто призводить до займання, в результаті чого вивільняються небезпечні, а часом і канцерогенні речовини, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини. Зазначимо, що дим від горіння сміття містить у своєму складі оксид азоту, чадний газ, важкі метали . А з тліючого листя i бадилля виділяється бензопірен, що здатний викликати у людей онкологічні захворювання. Крім того, такі смітники є середовищем для розмноження комах та гризунів, які є збудниками та носіями різних інфекційних захворювань: лептоспіроз, сказ, енцефаліт, чума тощо. Варто зазначити, що всі відходи є об’єктом права власності, а відповідно до положень Цивільного кодексувласник не може використовувати право власності на шкоду правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію та природні якості землі. Відтак, відповідно до Закону України «Про відходи», забороняється несанкціоноване скидання і розміщення відходів, що може створювати небезпеку для навколишнього природного середовища та здоров’я людини. Викидання сміття у місцях, спеціально не пристосованих для цієї мети, тягне за собою відповідальність, встановлену законом. Місце, яке призначене для захоронення відходів, називається полігоном. Полігони запроектовані так, щоб запобігати негативному впливу на навколишнє природне середовище та відповідати санітарно-епідеміологічним і екологічним нормам. Благоустрій - це візитна картка кожного населеного пункту. Тож, не будьмо байдужими, бережімо навколишнє середовище та своє здоров'я!11:45 10.05.2023
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПРОЕКТ "МІШЕЧОК" У НОВОСЛОБІДСЬКІЙ ГРОМАДІ
Щорічно в Україні Міжнародний молодіжний рух School Recycling World організовує всеукраїнський проект "Мішечок". Вже не перший рік долучаються до проекту і діти нашої Новослобідської громади, які роблять багато для того, щоб стати на шлях екосвідомості, врятувати свою країну та цілу планету від глобальної катастрофи – тотального забруднення пластиком.10:58 10.05.2023
Перша причина – колективний імунітет. Чим більше людей захищені від хвороб, тим важче інфекціям поширюватися. Якщо рівень вакцинації низький, виникають спалахи кору, дифтерії чи інших страшних хвороб. У першу чергу від цих спалахів страждають діти, які занадто малі, щоб вакцинуватися від деяких хвороб, а також люди, які мають важкі хронічні хвороби. У людей з онкологією, імунодефіцитними станами, діабетом та іншими серйозними захворюваннями імунна система дуже ослаблена, а тому вакцинація не може захистити їх повністю. Вони можуть захворіти і навіть померти.
18:01 09.05.2023
Івану був 41 рік. Він солдат ЗСУ. Був відправлений у найгарячішу точку - під м. Бахмут. 9 січня 2023 р. під час виконання бойових завдань від отриманих поранень Іван помер. Він народився і загинув на Донецькій землі.
15:10 09.05.2023
Життя Олексія обірвалося на 30 році. Загинув 10 вересня 2017 року при виконанні завдання з захисту Батьківщини під час військових навчань на військовому аеродромі Канатове Кіровоградської області.
14:43 09.05.2023
Мама — найрідніша людина у житті кожного з нас. Вона перебуває поряд під час всіх найважливіших подій в житті, навчає нас першим словам, крокам та іншим навичкам.
13:47 09.05.2023